EBA VİDEO

Eba Video

Eba Video Nedir?

Eba video en çok merak edilen konulardan birisidir. Eba videoları eğitim de oldukça fazla kullanılan bir yöntemdir. Öğrenciler okul da anlamadıklarını eba videoları sayesin de kolayca öğrenme özelliğine sahip olacaktır. Öğrencilerin bir bilgiyi okuyarak anlaması biraz daha zor olduğu için izleyerek ve işiterek anlaması daha kolaydır. Unutmayın ki özellikle küçük öğrenciler duyduğunu kolay kolay unutmazlar. Bunun için eba videoları modülü oldukça tercih edilmektedir. Eba Videoları içeriğin de birçok konuyu barındırmaktadır. Öğrenerek eğlenmenin adresi haline gelen bu sistem sizlerin öğrenme yeteneğini arttıracaktır. Anlamadığınızı anlarken aynı zaman da bu videolar sayesin de yeni fikirler de üretebileceksiniz. Bilgi alırken bilgi üretebilecek ve öğrencilerin zekâları oldukça artacaktır. Eba video sadece öğrencilerin değil velilerin de işine yarayan bir yöntem olacaktır. Çocuklarına ders anlatırken zorlanmayacak, eba videodan izleyerek bilmediklerini öğrenebilecekler. Çocuklarının derslerini de bu sistem sayesin de takip edebilecekler. Eba video okula başlamamış çocuklar için de okul öncesi eğitimi vermektedir. Bu yöntem ile veliler oldukça rahat nefes alabilecek çocuğunu okula hazırlamak için kreş eğitimi ve öğrenmesi gereken bilgileri kendi evin de verme imkânı yakalayacaktır. Eba videoların da birçok kategori yer almaktadır. Bu kategoriler;

Bilsem Kategorisi: Eba video modülünün içerisin de bulunan bilsem kategori öğrencilerin bilmesi gereken videoları barındırmaktadır. Bilsem kategorisi üzerinden öğrenmek istediklerinizi merak ettiklerinizi öğrenebilir ve paylaşabilirsiniz.

Eba Kategorisi: Bu kategorinin içerisin de proje çalışmaları yer almaktadır. Okulların yapmış olduğu projeler, sunumlar yayınlanmaktadır. Merak ettiğiniz sunum ve projelere buradan görebilirsiniz. Aynı zaman da yapılan yarışmalar etkinlikleri de eba kategorinden inceleyebilirsiniz. Eba kategorisinin alt kategorilerin de ise Eğitim Teknolojileri Zirvesi ve Yardım adın da kategori bulunmaktadır. Eğitim Teknolojileri Zirvesi kategoriden ise yapılan oturumları inceleyebilir yapılan projelere göz atabilirsiniz. Yardım kategorisinden ise sitenin kullanımı hakkında yardım videoları bulunmaktadır. Bu kategori sayesin de Eba’nın ve eba videonun nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Gates Notes Kategorisi: Eba video da bulunan Gates Notes kategorisi eğitim hayatı için yapılan yorumları ve dünya eğitimi hakkın da bilgiler vermektedir. Gates Notes kategorisinin açılan kategorileri de bulunmaktadır. Bunlar; dünya vatandaşı, eğitim geliştirme, kişisel videolar, kitaplar ve sivrisineklerdir. Alt kategoriler kısmından en çok dikkat çeken iki video ise eğitim geliştirme ve kişisel videolardır.

Hocalara Geldik Kategorisi: Bu kategori de ise matematik dersinin vazgeçilmez soruları mevcuttur. Bu soruların çözümleri ile öğreniminizi pekiştirebilir ve bilmediklerinizi öğrenebilirsiniz.

Khan Akademi: Eba video sizlere matematik çözmede ki formülleri ve kolay yöntemleri bu kategori sayesin de sunmaktadır. Denklem, problem gibi birçok teknikleri bu videolardan öğrenebilir ve zor ders olarak görülen matematiği kolayca öğrenebilirsiniz. Aynı zaman da fen bilgisi dersi ile ilgili de ipuçları bu kategori içerisin de yer almaktadır.

Matematik Köyü Kategorisi: Eba video modülün de bulunan bu kategori isminden de anlaşıldığı üzere matematikle ilgili videoları sunmaktadır. Çizimler, teoriler, geometri gibi öğrenmek isteyeceğiniz birçok bilgi eba video sayesin de sizlere sunulmaktadır.

Mesleki Seçmeli Dersler Kategorisi: Özellikle lise zamanların da başlayan mesleki seçimler hayatımıza yön vermektedir. Mesleki seçimler ve seçmeli derslerin işleyişini gösteren bu videonun alt kategorileri de bulunmaktadır. Bu kategoriler seçeceğiniz ders bilgilerini kapsamaktadır.

Okul Öncesi Kategorisi: Eba video okula daha başlamamış çocukların kreşte aldıkları eğitimleri, oyunları ve öğrenmesi gereken bilgileri toparlayarak sizlere sunmaktadır. Bu sayede sizde okul öncesi eğitimi çocuklarınıza evde verme imkânına sahip olabilirsiniz.

ÖSYM Sınav Soru ve Çözümleri Kategorisi: ÖSYM’ nin yapmış olduğu sınavın soru çözümlerini bu siteden bulabilir ve soruları çözerek kendinizi sınava hazırlayabilirsiniz. Soruların çözümlerini bu video ile izleyerek sınava hazırlık yapabilirsiniz.

UZEM Kategorisi: Bu kategori eğitim videoları içermektedir. Bilişim sohbetleri ile yeni bilgiler öğrenme fırsatını eba video uzem kategorisinde yakalayabilirsiniz.

Yaşam Boyu Kategorisi: Yaşamla ilgili her şeyi kapsayan bu kategori sağlıklı beslenmeden, ilginç bilgilere kadar sizlere sunulmaktadır.

1 ve 12. Sınıf Kategorileri: Eba video siz öğrenci ve velilerine 1. Sınıftan 12. Sınıfa kadar işlenen dersler hakkında sizlere bilgiler vermektedir. Siz kaçıncı sınıfa gidiyorsanız o kategoriyi seçerek öğrenmek istediklerinizi öğrenebilirsiniz.

Eba Video Nasıl İndirilir?

Eba video kategorisin de kullanıcılar videoları bilgisayarına, tabletine ve telefonlarına indirmek istemektedir. Eba videoları indirmek için istediğiniz videoyu açın ve videonun altında bulunan bulut işaretli video indir bölümüne tıklayarak video indirme işlemini başlatabilirsiniz. Bu şekil de videonuz sizde kalıcı olarak kalabilir. Ya da indirme yapmadan bulunan kategorinin içerisinden de izleyebilirsiniz.

Eba Video Neleri Kapsar?

Eba video tüm eğitim videolarını kapsamaktadır. Öğrencilere eğitim veren ve eğlenerek öğrenmeyi sağlayan sistemdir. Aynı zaman da internetin sadece sosyal paylaşım siteleri ve oyunlardan ibaret olmadığını eğitim için de kullanıla bilineceğini ispatlayan bir sistemdir.

TOP